Değerli Karikatür Dostları,                                                                                                              05/05/2023

ADAM-Der olarak düzenlemiş olduğumuz III. Militarizmden Arındırılmış Bir Dünya Ütopyası-Militarizm, Patriyarka ve Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği temalı ulusal karikatür yarışması, 05/05/2023 tarihinde yarışma jürisinin bir araya gelmesi ile tamamlanmıştır. 

Toplam 61 çizerin, 170 eserle katıldığı yarışmamızda ilk altı sırada yer alan eserler belirlenmiş ve ödül alan ilk üç eser belirtilmeksizin bu karikatürler kamuoyu ile paylaşılmıştır. 

Siz mizah dostlarının, bu eserler hakkında yarışmadan daha önce olabilecek görsel veya fikirsel benzerlik, ödül almışlık, fikri ve sınai hakları ile ilgili bir görüşü varsa bizlerle paylaşmanızı arzu etmekteyiz. 11/05/2023 saat 23.59’a kadar bu yönde bir görüşünüz varsa, kanıtları ile beraber [email protected] mail adresine bildirmenizi önemle rica ederiz. 

Ödül töreni, 12 Mayıs 2023 Cuma günü saat 15.00’de çevrimiçi yapılacak olup, katılım linki kazanan adaylara aynı gün özel olarak yollanacaktır. 

Son üç yılda dereceye giren eserler, bu yıl Ekim ayında açılacak bir sergide topluca sergilenecektir.

Yarışmamıza gösterilen ilgiye, yarışmaya katılan tüm karikatüristlere değerli emekleri için teşekkür ederiz. Daha nice yarışmalarda yine siz karikatür dostları ile bir arada olmak dileğimizle.

Saygılarımızla

ADAM-DER YÖNETİM KURULU