Değerli Karikatür Dostları,

ADAM-Der olarak düzenlemiş olduğumuz “Militarizmden Arındırılmış Bir Dünya Ütopyası” temalı ulusal karikatür yarışması, 05.04.2021 tarihinde yarışma jürisinin bir araya gelmesi ile tamamlanmıştır.

Toplam 89 çizerin, 213 eserle katıldığı yarışmamızın ödüllere layık görülen 6 finalist eseri de belirlenmiştir. Bu sebeple, dereceleri belirtilmeksizin ödüle layık görülen eserler kamuoyu ile paylaşılmıştır. 08.04.2021 tarihinden itibaren 14.04.2021 tarihine kadar ilgili eserler www.adamder.org.tr adresimizde izlemeye açık olacaktır.

Siz mizah dostlarının, bu eserler hakkında yarışmadan daha önce olabilecek görsel veya fikirsel benzerlik, ödül almışlık, fikri ve sınai hakları ile ilgili bir görüşü varsa bizlerle paylaşmanızı arzu etmekteyiz. Nihai sonuçların açıklanacağı 15/04/2021 tarihinden önce bu yönde bir görüşünüz varsa, kanıtları ile beraber [email protected] mail adresine bildirmenizi önemle rica ederiz.

Ödül töreni, 15.04.2021 tarihinde çevirim içi gerçekleşecek olup, saat ve ayrıntıları ayrıca bildirilecektir.

Yarışmanın ve eserlerin tanıtımı ile ilgili olarak da içinde bulunduğumuz pandemi koşulları sebebi ile ilerleyen günlerde sergilenmeye değer eserler ile online platformda yarışma sergimiz de olacaktır. Sergi ile ilgili duyuru ayrıca yapılacaktır.

Yarışmamıza gösterilen ilgi bizleri çok mutlu etmiştir. Yarışmaya katılan tüm karikatüristlere değerli emekleri için teşekkür ederiz. Daha nice yarışmalarda yine siz karikatür dostları ile bir arada olmak dileğimizle.

Saygılarımızla
ADAM-DER YÖNETİM KURULU

Ödül Alacak Karikatürler

Mansiyon, Tuna Ceylan
Mansiyon, Hicabi DEMİRCİ
MAnsiyon, Seyit SAATÇİ
İkincilik Ödülü , Oğuz GÜREL
Üçüncülük Ödülü, Muammer OLCAY