20 Aralık 2021 Pazartesi günü, daha önce özlük hakları komisyonumuzun önerisi üzerine planlanmış olan muhalefet partilerinin genel merkezlerini ziyaret ettik.

Çetin Ali Nergis, Kazım Şaroğlu, Rahmi Yıldırım,  Cihan Pelen ve Zeki Yalçındere ile oluşan heyetimiz, randevu almış olduğumuz partilerden sırasıyla HDP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve CHP ile görüştü.

HDP’de, sivil toplumla ilgili Bsk. Yrd. Tuncer Bakırhan, Mardin Milletvekili Pero Dündar;

DEVA Partisi’nde Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Gn. Bsk. Yrd. eski Rize Milletvekili Hasan Karal, yardımcısı Nutku Akın ve Ankara İl YK üyesi Av. M. Zeki Kaplan,

Gelecek Partisi’nde Gn. Bsk. Yrd. eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,

CHP ‘de Grup Başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ile görüşüldü.

ÖHK tarafından hazırlanmış, 12 Mart dönemini, Asker öğrencileri ve hükümlü askerleri ayrı ayrı ele alan, Darbelerle ayrımsız hesaplaşılması talebimizi gerekçeleriyle açıklayan bir dosya, her partide genel başkanlara iletilmek üzere teslim edildi.

Yakın ilgiyle karşılanan ziyaretlerimizde taleplerimiz tüm partiler tarafından sahiplenildi. Gerekli notlar, telefonlar karşılıklı olarak alındı.

Yeni yasama dönemi için sözler verilirken, Selçuk Özdağ kısa sürede konuyu Twitter üzerinden paylaşacağını, Özgür Özel bu yasama döneminde de konuyu meclis gündemine taşıyacaklarını belirtti.

İYİ Parti ve Saadet Partisi ile de randevu taleplerimizi takip edeceğiz.

Sonuç olarak,  derneğimizi tanıtan, özlük hakları mücadelesini sürekli gündemde tutmamızı sağlayacak önemli bulduğumuz ziyaretleri başarıyla gerçekleştirdik.

Özlük Hakları Komisyonu ile birlikte Yönetim Kurulumuz, son üyemiz de hakkını alıncaya kadar bu yöndeki ısrar ve çabasını sürdürmeye devam edecektir.

Çetin Ali Nergis 

ADAM-DER Genel Başkanı