Değerli Karikatür Dostları,                                                                                                              14/03/2022

ADAM-Der olarak düzenlemiş olduğumuz II. Militarizmden Arındırılmış Bir Dünya Ütopyası-Militarizm ve Milliyetçilik temalı ulusal karikatür yarışması, 14.03.2022 tarihinde yarışma jürisinin bir araya gelmesi ile tamamlanmıştır. 

Toplam 73 çizerin, 218 eserle katıldığı yarışmamızın ödüllere layık görülen 5 finalist eseri de belirlenmiştir. Dereceleri belirtilmeksizin ödüle layık görülen eserler kamuoyu ile paylaşılmıştır. 15.03.2022 Salı gününden, 19.03.2022 tarihine kadar ilgili eserler www.adamder.org.tr adresimizde izlemeye açık olacaktır. 

Siz mizah dostlarının, bu eserler hakkında yarışmadan daha önce olabilecek görsel veya fikirsel benzerlik, ödül almışlık, fikri ve sınai hakları ile ilgili bir görüşü varsa bizlerle paylaşmanızı arzu etmekteyiz. Nihai sonuçların açıklanacağı 21/03/2022 tarihinden önce bu yönde bir görüşünüz varsa, kanıtları ile beraber [email protected] mail adresine bildirmenizi önemle rica ederiz. 

Ödül töreni, 21.03.2021 tarihinde çevirim içi gerçekleşecek olup, saat ve ayrıntıları ayrıca bildirilecektir. 

Yarışmamıza gösterilen ilgiye, yarışmaya katılan tüm karikatüristlere değerli emekleri için teşekkür ederiz. Daha nice yarışmalarda yine siz karikatür dostları ile bir arada olmak dileğimizle.

Saygılarımızla

ADAM-DER YÖNETİM KURULU