Derneğimizin amaçı ve toplumsal sorumluluğu gereği “MİLİTARİZMDEN ARINDIRILMIŞ BİR DÜNYA ÜTOPYASI” üst başlığıyla bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz “MİLİTARİZM, PATRİYARKA VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ” temalı sempozyum, 14-15 Ekim 2023 tarihinde iki gün olarak gerçekleştirilecek.

İlk yıl “MİLİTARİZM VE DEVLET“, ikinci yıl “MİLİTARİZM VE MİLLİYETÇİLİK” temasıyla çevrimiçi gerçekleştirilen sempozyum, bu yıl fiziki ortamda gerçekleştirilecek olup çevrimiçi katılmak ve izlemek de mümkün.


Katılım için gerekli bilgiler program ekindeki notlarda izah edilmektedir.


Bilgi ve iletişim için, Sempozyum Koordinatörü Muhsin Dalfidan ile doğrudan ([email protected]) kontak kurabilirsiniz ya da M. Dalfidan dikkatine notuyla [email protected] adresine yazabilirsiniz.

NOTLAR:

1- Her bir sunum süresi ortalama 20 dakikadır.

2- Her oturumda sunumların tümü tamamlandıktan sonra ortalama 30 dakikalık tartışma yapılacaktır.

3-I. Oturumda İngilizce-Türkçe/Türkçe-İngilizce ardıl çeviri yapılacaktır.

4- Aynı oturumdaki sunum ve tartışma aralıksız devam edecek olup oturumlar arasında  20 dakika ara verilecektir.

5- Sempozyum TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin Karamustafapaşa Mah.  Keman keş Cad. No.31 Karaköy İstanbul adresindeki 3.kat salonunda yapılacaktır. 

6-Sempozyum, eşzamanlı canlı olarak dernek youtube kanalından aşağıdaki linkten izlenebilecektir. https://www.youtube.com/channel/UC-CxbsVwRzJwmKFq0YxpDUg

Ön kayıt için https://adamder.org.tr/on-kayit/